WYDARZYŁO SIĘ: Międzynarodowy turniej Molkky
Międzynarodowy turniej Mölkky, potocznie nazywanej grą w fińskie kręgle za nami! Przez cały dzień żar z nieba lał się niemiłosiernie, ale to nie zniechęciło uczestników licznie startujących w tych zawodach.

Zawodnicy podczas turnieju

W ubiegłą sobotę 29 czerwca Kozach odbyły się emocjonujące zawody Mölkky, które przyciągnęły zarówno doświadczonych graczy, jak i amatorów tej wspaniałej gry. Pogoda sprzyjała rywalizacji, a atmosfera była pełna sportowego ducha i radości.

Na starcie stanęło 24 graczy z Polski, Czech oraz Słowacji. W bardzo trudnych, wręcz upalnych warunkach najrówniejszą formą dnia wykazał się Przemysław Leś, który w bardzo wyrównanym finale pokonał Krzysztofa Stachowiaka 3:1.

Trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka ekipy "Zbijaków" Iza Romik, która pokonała w meczu, o 3 miejsce Honza Chyla z Czech 3:0.

Rozegrane zostały również zaległe mecze z poprzedniej kolejki, czyli finał i mecz o trzecie miejsce. W finale drugiej rundy wygrał Bogusław Król, który pokonał Filipa Stachowiaka, a w meczu o 3 miejsce Iza Romik musiała uznać wyższość Krzysztofa Mocha.

- Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział i oczywiście gratuluje zwycięzcą. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia oraz zgromadzonej publiczności za dopingowanie swoich faworytów. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody Mölkky, które odbędą się 20 lipca 2024, oczywiście na boisku CSW w Kozach - komentuje Dyrektor CSW Kozy Pan Konrad Hamerlak.